Pielęgnacja stopy cukrzyka

Chorujesz na cukrzycę? Zauważyłeś na swoich stopach niepokojące zmiany? Pamiętaj, że stopy diabetyków potrzebują specjalnej opieki. Odpowiednie dbanie o stopę cukrzyka pozwoli uniknąć przykrych konsekwencji. Jeśli jesteś osobą, która zmaga się z zespołem stopy cukrzycowej, lub chcesz uniknąć tego powikłania, skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści zajmują się opieką stóp cukrzyków na ulicy Gdańskiej 80A w Bydgoszczy.

Problem stopy cukrzycowej

U osób chorych na cukrzycę stopy są częścią ciała, która wymagają szczególnej uwagi i pielęgnacji. Wynika to z ryzyka pojawienia się powikłań cukrzycy, dotykających zarówno naczynia krwionośne jak i włókna nerwowe. Powikłania cukrzycy w postaci angiopatii (uszkodzenie naczyń krwionośnych) oraz neuropatii (uszkodzenie włókien nerwowych) stanowią bezpośrednią przyczynę zwiększonego ryzyka rozwoju zespołu stopy cukrzycowej (m.in. ran i owrzodzeń), co w konsekwencji może stać się przyczyną amputacji.

 

Zapobieganie powikłaniom

Aby uniknąć przykrych powikłań stopy, należy codziennie dokładnie oglądać, właściwie je pielęgnować i raz w miesiącu oddać pod opiekę podologa, który w bezpieczny sposób (bez ryzyka skaleczenia) obetnie paznokcie, oczyści wały okołopaznokciowe i podeszwę stóp.

Diabetycy powinni co jakiś czas umówić się na podstawowy zabieg podologiczny.

Powróć do listy usług

Umów się na wizytę lub konsultację